עדיין אין תגובות

חנוכייה שווה

שלום לכולם וכולן

השבוע נתלה בכל כיתות המסלול הפוסטר המצורף. הוא הופק ונכתב עי טל ברייר בן מוחא מייסדת מנהיגותה והיא קוראת לו "חנוכיה שווה".

הרעיון העומד מאחוריו הוא להנגיש לילדות ולילדים גם דמויות נשיות, שלרוב קולן לא נשמע וסיפורן לא מסופר במרחבים ציבוריים, בשיח ציבורי ובתוכניות הלימוד. זוכרות/ים שלמדנו בגן "כל אחד הוא אור קטן, וכולנו אור איתן?" כמה מאיתנו יודעות מי כתבה את השיר החביב הזה? נכון, שרה לוי תנאי. גם עליה תוכלו לקרוא כאן.

דמויות של נשים לצד דמויות של גברים שנוכחות על הקירות בכיתה, בבית הספר, ובמרחבים ציבוריים בכלל, במקום השמור "לאנשים חשובים" מגבירות אצל ילדות ונערות את האמונה בעצמן, מאפשרות הזדהות, ומעודדות אותן להשמיע את קולן ודעתן באופן שווה.

אנו מאמינות שיש ערך רב ביצירת רצף בשיח החינוכי בין בית הספר לבין השיח בבית. בין הפורמלי ללא פורמלי. בוודאי כאשר מדובר בערכים שחשובים לנו כהורים. לכן בחרנו לשתף אתכן ואתכם כאן. להציע המשך שיח בנושא גם בבית. שאלו על הפוסטר הזה. האם הילד/ה הבחין בו בכיתה? האם יש דמות מסקרנת? דמות שהכרנו קודם? מישהי שהפתיעה אותנו? אני למשל למדתי שחמדה בן יהודה, זוגתו של אליעזר בן יהודה, הכניסה לשפה העברית את המילה חנוכיה.  ואכן שאלתי את עצמי, אם היתה שותפה למפעל חידוש השפה העברית, מדוע נשארה בצללים? איך זה שלא למדתי עליה בבית הספר? אלו רק דוגמאות לשיח שאולי חלקכם/ן ימצאו בו עניין וירצו להמשיכו בדרך זו או אחרת גם בבית. רוצות/ים לקרוא עוד? הציצו  כאן

לפרסם תגובה