הבוטיק החברתי הראשון בחולון נפתח בקריית בן-גוריון, ומבקש לחולל שינויים בהרגלי הצריכה של תושבי העיר. ההזדמנות שלכם לתרום ולקבל פריטים שווים במחיר סמלי

כבר כמה חודשים שבמרכז הקהילתי בן גוריון פועל "בוטיק גוריון", חנות יד שנייה חברתית המופעלת על ידי צוות של מתנדבות ומתנדבים. הבוטיק הוקם ביוזמתה של קהילת קודש וחול, קהילה ישראלית שוויונית של התנועה הרפורמית בהובלת הרבה גלית כהן-קדם. החזון העומד מאחורי הפרויקט הוא לשנות את הרגלי הצריכה של תושבי העיר: להעדיף מחזור, תיקון ושימוש חוזר על פני קנייה של מוצרים חדשים; למצוא בית חם לפריטים איכותיים; ולחבר בין המתנדבים בקהילה לבין תושבים הזקוקים לעזרתם.
אל הבוטיק מגיעות תרומות של פריטי לבוש, ספרי קריאה, צעצועים וחפצי נוי - כולם באיכות טובה. המתנדבות והמתנדבים המפעילים את הבוטיק ממיינים את התרומות ומוכרים אותן למבקרים בבוטיק במחירים סמליים. הכנסות הבוטיק מוקדשות לאחזקת המקום ולהפעלת סדנאות בנושאי כלכלת הבית, מיחזור, מלאכת יד ועוד לקהל הרחב. פריטים פגומים המגיעים לבוטיק נמכרים למיחזור, והמקום פועל גם כגמ"ח (ארגון של גמילות חסדים) ומסייע לנזקקים.

איך עובד הרעיון של בוטיק חברתי-קהילתי? כאמור, המוכרים הם מתנדבים. גם עיצוב המקום נעשה בהתנדבות על ידי מעצבת תושבת העיר. קהילת קודש וחול משתפת פעולה עם גופים שונים ברחבי העיר ובהם מועדון הגמלאים, ויצ"ו, אם לאם בקהילה ועוד, ויחד דואגים הן להפעלת הבוטיק והן לכך שהפריטים יגיעו לאנשים הזקוקים להם.
אתם מוזמנים לבקר בבוטיק גוריון, להתחדש במוצרים איכותיים, לתרום משלכם ולהיות חלק מקהילה ירוקה של ערבות חברתית.

איפה? מרכז קהילתי בן גוריון, רחוב קרסל 6 (מרכז הספורט)
מתי? כל יום שני בשעות 17:00-19:00 
*בשעות הפתיחה מתקבלות גם תרומות (ביגוד, כלים, משחקים וכו') יש לתאם מראש עם יואב גורסמן בטל: 03-5528490