בוטיק גוריון – חנות יד שנייה וגמ"ח

כחלק מתפיסה של קהילה כפלטפורמה מקיימת, התחלנו לפני שש שנים מסורת של שוקי קח-תן [החלפות ללא תשלום] של בגדים, צעצועים, ספרים, תחפושות לפורים ועוד. לאור עליית ההיצע על הביקוש לחפצים יד שנייה, ובשיתוף פעולה עם מרכז קהילתי בן גוריון בחולון של רשת קהילה ופנאי, הוקם בוטיק גוריון. זהו בוטיק יד שנייה של בגדים, כלי בית ונוי, צעצועים וספרי ילדים שפועל על טהרת התרומות והמתנדבים המרכז בחלל אינטימי מעוצב ומגניב את שפע הציוד האיכותי – שנמכר תמורת עלות סמלית.

במרכז הקהילתי בן גוריון פועל "בוטיק גוריון", חנות יד שנייה חברתית המופעלת על ידי צוות מתנדבות ומתנדבים. הבוטיק הוקם ביוזמתה של קהילת קודש וחול, בשיתוף מרכז קהילתי בן גוריון.

החזון העומד מאחורי הפרויקט הוא שינוי הרגלי הצריכה של הקהילה והעיר: להעדיף מיחזור, תיקון ושימוש חוזר על פני קנייה של מוצרים חדשים; למצוא בית חם לפריטים איכותיים; ולחבר בין המתנדבים בקהילה לבין תושבים הזקוקים לעזרתם.
הבוטיק מקבל תרומות של פריטי לבוש, ספרי ילדים, צעצועים וחפצי נוי – כולם באיכות טובה. המתנדבות והמתנדבים המפעילים את הבוטיק ממיינים את התרומות ומוכרים אותן בבוטיק במחירים סמליים. גם עיצוב המקום נעשה בהתנדבות על ידי מעצבת מהקהילה, כמו גם השיפוץ וההקמה. השנה הצטרפו לצוות המוכרות והמוכרים גם כמה מחניכי המכינה הקדם צבאית בחולון.

הכנסות הבוטיק מוקדשות לשדרוג המקום ובעתיד להפעלת סדנאות לקהל הרחב בנושאי כלכלת הבית, מיחזור, מלאכת יד ועוד. פריטים פגומים המגיעים לבוטיק נמכרים למיחזור, והמקום פועל גם כגמ"ח (ארגון של גמילות חסדים) ומסייע לנזקקים. תרומות נמסרות באופן קבוע לחוסים בבתי חולים ומוסדות, לגני חינוך מיוחד, לחיילים בודדים ולמשפחות מוחלשות.

אחד משיאי הפעילות השנתית בבוטיק הוא שוק החלפת תחפושות- משפחות הקהילה מביאות תחפושות משנים עברו, ובוחרות תמורתן תחפושת חדשה. אין לך תחפושת להחלפה? תרומת מזון לטובת מתנות לאביונים לחג תספיק.

מוזמנים/ות לעקוב אחרינו בעמוד האינסטגרם של החנות, boutique_gurion, כאן >>> 

רוצה להתנדב? צרו קשר כאן >>> 

מכיר/ה א/נשים שישמחו לקבל פריטים שווים? צרו קשר כאן >>>

איפה? מרכז קהילתי בן גוריון, רחוב קרסל 6 (מרכז הספורט)
מתי? עדכונים לגבי שעות פתיחה בעמוד הפייסבוק של הבוטיק כאן >>> 


*
בשעות הפתיחה מתקבלות גם תרומות (ביגוד, כלים, משחקים וכו') לתרומה בשעות אחרות יש לתאם מראש עם רכז הקהילה יואב גרויסמן בטל': 03-5528490.
נא לא להשאיר תרומות מחוץ לחנות.