במהלך החיים נקרים בדרכנו אירועים מיוחדים שמחברים אותנו מחדש לשאלות הגדולות, ומזמינים אותנו לציין כיחידים, כמשפחה וכקהילה את החיבור שלנו לזמן, לזולת ולמסורת העתיקה שלנו.

אצלנו,  טקסי חתונה, ברית, שמחת בת, ולהבדיל- לוויות ואזכרות- משלבים בין מסורת וחידוש, יהדות וישראליות, גברים ונשים, עבר ועתיד. הטקסים שלנו הם שוויוניים ומקבלים כל אחד ואחת ללא שיפוטיות ומתוך חגיגת המגוון האנושי שבקרבנו. הפונים אלינו זוכים לליווי אישי של הרבה שלנו, ויצירת הטקס נעשית בשותפות עם המשפחה והסיפור והאופי המיוחדים לה.

 

ברית

מזל טוב!

נולד לך
 בן? נפלא.
הורים רבים חוששים ומתלבטים לגבי טקס המילה. 
הרבה גלית תשמח ללמוד איתכם.ן על הטקס- מקורו, משמעויותיו וסמליותו. כך תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולעצב טקס שתואם את השקפותיכם.ן כמשפחה. 
כמו כן, נשמח להמליץ על מוהל שמתאים לכם.ן כמשפחה. הרבה גלית אף מנחה טקסי ברית ולידה. 
 

שמחת הבת

נולדה לך בת? נפלא. 

כיצד תרצו לציין את הולדתה, בחיק משפחה, חברים? אירוע מצומצם או חגיגה גדולה? הרבה גלית מייעצת למשפחות בעיצוב טקס משמעותי ומרגש לקבלת פני הרכה הנולדת, ברוח מסורת "זבד הבת" העתיק.  הרבה גלית אף מנחה טקסי בריתה ושמחת לידה. 

 

בר/ בת מצווה

מזל טוב! בתכם/בתכן הגיע/ה למצוות. קהילת קודש וחול תשמח ללוות אתכם כמשפחה, ברוח וערכי התנועה ליהדות מתקדמת [רפורמית], בתהליך ליצירת טקס משפחתי, יהודי, ישראלי ושוויוני המשקף את אורחות חייכם וערכי משפחתכם.
לכל הפרטים לחצו כאן>>>

זוגיות ונישואין

מה ירשנו מדורות קודמים? טקס החופה המסורתי

עיצוב טקס משמעותי, מרגש ומכובד, המחבר את העבר היהודי עם ההווה והעתיד שלנו כישראלים, מחייב בראש וראשונה היכרות עם הירושה שירשנו מדורות קודמים – טקס החופה והקידושין המסורתי. טקס זה התעצב בתהליך ארוך, במשך דורות רבים, ובדומה לטקסים יהודיים אחרים, לבש ופשט צורה. מתכונתו הנוכחית של הטקס המסורתי עוצבה בשלהי ימי הביניים באמצעות שילוב של שני הטקסים הקדומים שהובילו להקמת משפחה יהודית חדשה: טקס האירוסין שבמרכזו מעשה הקידושין, וחגיגת הנישואין שבמרכזה ניצבו שבע הברכות. טקס האירוסין והקידושין הניח את התשתית המשפטית לקשר בין בני הזוג ובין שתי המשפחות. חגיגת הנישואין סִמלה את התחלת החיים המשותפים ואת שמחתם של בני הזוג, בני המשפחות והקהילה כולה. בשלב מסוים הונהגה גם ההקראה של הכתובה, בין מעשה הקידושין לשבע הברכות, כמהלך שנועד להשלים את הפן המשפטי וההלכתי של הקשר בין החתן והכלה.
לכל הפרטים לחצו כאן>>>

אבלות

התרבות היהודית לדורותיה פיתחה מנגנונים קהילתיים, אישיים, רוחניים וטקסיים שמלווים אותנו בעת צער ואובדן.
הרבה גלית והקהילה כולה עומדת לימין משחות ויחידים שעברו אובדן. הרבה גלית מנחה לוויות אזרחיות, תפילות ומעגלי תמיכה ב"שבעה" ואזכרות. כמו כן, בכל קבלת שב אנו מזמינים גברים ונשים כאחד לומר "קדיש" על יקיריהם.ן.