העוגן למשפחות המילואים

חברות הקהילה שלנו מהוות חלק משמעותי בשלוחה החולונית של מיזם העוגן למשפחות המילואים – מערך התנדבותי שפועל ברחבי הארץ ומסייע למשפחות בהן בן או בת הזוג התגייסו למילואים וכוחות ההצלה.

אפייה קהילתית
בראש השנה, פסח ושבועות אנו מתארגנים לאפייה קהילתית של עוגות לחג- תרומה למיזם 'כרובית' המספק אלפי ארוחות ביתיות לחולים, נכים וקשישים.

שוקחתן ובוטיק גוריון – חנות יד שנייה וגמ"ח
כחלק מתפיסה של קהילה כפלטפורמה מקיימת, התחלנו מסורת של שוקי קח-תן [החלפות ללא תשלום] של בגדים, צעצועים, ספרים, תחפושות לפורים ועוד. לאור עליית ההיצע על הביקוש לחפצים יד שנייה, ובשיתוף פעולה עם מרכז קהילתי בן גוריון בחולון, הוקם בוטיק גוריון. זהו בוטיק יד שנייה של בגדים, כלי בית ונוי, צעצועים וספרים שפועל על טהרת התרומות והמתנדבים ומרכז בחלל מעוצב ומגניב את שפע הציוד האיכותי שניתן לשימוש חוזר- תמורת עלות סמלית. החנות מתפקדת גם כגמ"ח על פי דרישה בהכנת חבילות ליולדות, קשישים, עולים חדשים, מהגרי עבודה, חוסים ומשפחות מוחלשות.(אנו תורמים לבית חולים אברבאנל, מקלט לנשים וילדים נפגעי אלימות, לארגון "לא עומדות מנגד", ליוצאות ממעגל הזנות, לדרי רחוב, ליוצאי הוסטלים ולעובדי ניקיון מהשכונה). פתוח ימי ב 17:00-19:00.

100% הצבעה בקהילה
כחלק מהחזון הקהילתי לקידום מעורבות אזרחית ואחריות אישית, הוחלט לקדם מיזם "100% הצבעה בקהילה", הפועל בתקופות של בחירות, עירוניות או ארציות. הקמנו קבוצת שיחה פוליטית בה החברים/ות מחליפים דעות, רשמים ומידע. חברים/ות בקהילה החלו לפעול במסגרות הפוליטיות על פי צו מצפונם/ן. ערכנו בכל מסגרות החינוך שלנו שיעורים מיוחדים על בחירות וחשיבותן, וילדים בגילאי 4-10 התנסו בבחירות בקלפי לדוגמא לפני יום הבחירות. לבסוף, ביום הבחירות עצמו, יצרנו פלטפורמה בה חברי/ות קהילה מדווחים על כך שהצביעו, כאשר המטרה היא להגיע ל-100% הצבעה בקהילה.