הרבה גלית כהן-קדם, יזמת ומובילת הקהילה

תושבת חולון, נשואה לאדר ואם להודיה, לאוּרי ולעברי. גלית היא בוגרת התכנית הישראלית להכשרת רבנים של התנועה ליהדות מתקדמת בהיברו יוניון קולג' בירושלים והוסמכה לרבנות בנובמבר 2014. הרבה גלית היא בעלת תואר שני במגדר ויהדות, במסגרת התכנית "מגדר בשטח" באוניברסיטת בר אילן. בוגרת "תהודה"- בית מדרש למנהיגת יהודית של המדרשה באורנים וקולות, ותואר ראשון בספרות עברית ולשון עברית של חז"ל מהאוניברסיטה העברית בירושלים. גלית מנחה טקסים, מלמדת תורה ותרבות עברית לקהלים מגוונים, מפתחת תכניות קהילתיות וחינוכיות, מקדמת פעילות של צדק חברתי וערבות הדדית בעיר ומלווה רוחנית לאנשים במצבי חיים משתנים.

   

הדס פסטר בכר, מנהלת קהילה

נשואה לגדי ואמא לנדב, איה ואסף. גדלתי בקיבוץ עמיר שבעמק החולה, חניכה נלהבת בתנועת "השומר הצעיר". עברתי עם המשפחה שהקמתי לחולון בשנת 2007.

בוגרת תואר ראשון בספרות עברית ולשון עברית באוניברסיטת תל-אביב, ולימודים בבית מדרש הפלורליסטי של "קולות" 

לקהילת קודש וחול הגעתי לפני כעשר שנים והייתי שותפה בקבוצת המקימים של "גן תרבות עברית" (שהתפתח עם השנים ל"מסלול חינוכי תל"י תרבות עברית). בתשע השנים האחרונות מילאתי בקהילה תפקידים התנדבותיים שונים – פורמליים יותר ופחות. ברוב התפקידים עסקתי בהיבט של פיתוח קהילה.

גם בתחום המקצועי עסקתי בשנים האחרונות בתחום פיתוח קהילה – בקהילות מסוגים שונים, ובהשקה לתחומים של חברה, תרבות והתחדשות יהודית.

 

אני מאמינה גדולה בכוחה של קהילה – לשנות, לחזק, ליצור. קהילת קודש וחול מאפשרת למשפחתי ולי להיות חלק משיח פלורליסטי, לקיים ערבות הדדית הלכה למעשה, לשאול שאלות לגבי הזהות היהודית שלנו ולמצוא מקום שבו ליהדות שלנו יש מקום. 

   

 סמדר ביליק, סטודנטית לרבנות

נשואה לאיליה, אמא ליונתן ורוני. בגיל 12 עליתי לתורה כבת מצווה בקהילת דרכי נעם ברמת השרון, מה שהביא את משפחתי להצטרף לקהילה, אשר הוריי חברים בה עד היום. מאז, הייתי חברה ופעילה בקהילות התנועה הרפורמית בכל עיר שבה גרתי – בתל אביב, במודיעין ובחולון. לאחר תואר ראשון בחינוך ואמנות, במדרשה לאמנות בבית ברל, למדתי לתואר שני בחינוך יהודי פלורליסטי – תואר משולב של ההיברו יוניון קולג' בירושלים והאוניברסיטה העברית. במקביל עבדתי בבית הספר יזמ"ה במודיעין כרכזת החינוך היהודי, ומאוחר יותר במחלקת ישראל-תפוצות של התנועה הרפורמית. בשנת 2016 עברתי לחולון והצטרפתי לקהילת קודש וחול, שהיוותה עוגן משמעותי כל כך עבורי ועבור משפחתי. בני הבכור למד בגני תרבות עברית ובמסלול תרבות עברית בבית הספר ניצנים. בשנת 2020 הצטרפתי לוועד הקהילה, ושנה לאחר מכן היה לי הכבוד להחליף את הרבה גלית בהובלת תפילות הימים הנוראים בזמן יציאתה לשבתון. בשנתיים האחרונות אני לומדת במסלול לרבנות בהיברו יוניון קולג' בירושלים, ועוסקת בהנחיית טקסי מעגל השנה ומעגל החיים. אני מאמינה בכוחם של חיי קהילה לספק משמעות עבור יהודים וישראלים בני זמננו, וביכולתה של המסורת היהודית להוות מקור לחוכמה, השראה ונחמה.

   

דנה טורס, רכזת קהילה

גדלתי בארה"ב שם התחנכתי על ערכי היהדות הרפורמית והפלורליסטית. עליתי לישראל בגיל 13 ומאז אני תושבת חולון, העיר שבה בחרתי להקים משפחה ולגדל את בני. למדתי תואר ראשון בהיסטוריה, תואר שני במקרא ואני מורה מוסמכת לתנ"ך במקצועי. בעברי עסקתי בהוראה בבתי ספר יסודיים ותיכוניים וגם באקדמיה. בזמני הפנוי אני אוהבת לקרוא, לנגן, לסרוג, ולטייל עם חבריי ומשפחתי. קהילת קודש וחול מרגישה עבורי כהמשך טבעי לחיי המשפחה וסביבת החברים הקרובה שלי, הן בערכים המייצגים את הקהילה והן בערבות ההדדית והאחריות החברתית המאפיינת אותה.