מה מיוחד בגני תרבות עברית? 

גן קהילתי: משפחות הגן מקיימות קשרים חברתיים-קהילתיים של טיולים משותפים, מפגשים ועזרה הדדית. ההורים שותפים בארגון פעילויות משותפות למשפחות במסגרת הגן ובשעות הפנאי, כגון טיולים, גינון, חלוקת מזון למשפחות נזקקות, ארגון מסיבות, מתנות ימי הולדת משותפות, קייטנות הורים בחופשים, אירועי לימוד וגיבוש.
חינוך לערכים יהודיים-פלורליסטיים ולערכי הציונות: ילדי/ות הגן זוכים לסיורי העשרה במסגרת "שישי תרבותי", חוג שבועי בנושא תרבות עברית- יהדות וציונות, חוויות מעשירות המבוססות על מסורות ומנהגים, קבלות שבת שוויוניות ומבוססות ערכים, הבדלה שבועית וטקסי ראש חודש עברי – והכל מתוך גישה פתוחה, המדגישה כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי/ה. הגן מחנך לסובלנות וקבלת האחר/ת, הילדים/ות נחשפים/ות למגוון הסיפורים והמסורות היהודיות והישראליות, ושם דגש על שוויון בין המינים.

אנו מאמינים/ות שילדים/ות, הנחשפים/ות לעולמה העשיר של התרבות העברית לדורותיה: מדרשים, שירים, סיפורים, מנהגים וטקסים יקבלו כלים להכיל את המגוון הזהותי שבקרבנו. הגן מקדם שיח מכבד ומכיל במסגרת הגן, בין ההורים והצוות, בין משפחות הקהילה וביחס לחברה הישראלית בכלל. הילדים/ות ומשפחותיהם חשופים לפעילות בתחום של צדק חברתי ותיקון עולם, הגנה על הסביבה וקיום אורח חיים בריא וכן לתזונה בריאה בגן.
גני הילדים מהווים את תחילתו של מסלול חינוכי פלורליסטי שהמשכו במסלול תל"י-ניצנים, שנפתח בשנת תשע"ו

הגן זוכה לליווי של קרן תל"י [תגבור לימודי יהדות] והתנועה ליהדות מתקדמת [רפורמית] ובפיקוח משרד החינוך ועיריית חולון.

גנים קהילתיים – במה זה מחייב?

במהלך השנה ההורים מתנדבים, כל משפחה על פי יכולתה וצרכי הגן בארגון, ייזום והובלת מיזמים קהילתיים בגן. כמו כן, ההסעות לגן הן על חשבון המשפחות.

הגינה האקולוגית שלנו

האם ישנם תשלומים מיוחדים בגן?

לא. גני תל"י-תרבות עברית הם גנים עירוניים ממלכתיים ועל כן אין בהם תוספת תשלום. גם מיסי הוועד הנגבים כבכל גן מנותבים על פי העיקרון "חוויות במקום מתנות" – אנו מעודדים הפחתה בצרכנות מיותרת.

משפחות המסלול נקראות לתת תרומה לקיום מעטפת המסלול, כל משפחה על פי יכולתה. ניתן לקרוא אודות תרומת שותפות חינוכית כאן >>>.

איך נרשמים?

עקב הביקוש הגואה, תינתן עדיפות למשפחות ממשיכות [אחים ואחיות בוגרי הגן או כיתת תרבות עברית], משפחות חברות בקהילת קודש וחול בחולון [הקהילה הרפורמית], משפחות המעוניינות להירשם למסלול החינוכי ההמשכי [בית הספר] ומשפחות הזקוקות לצהרון. הרישום יתבצע לאחר שיחת תיאום ציפיות עם רבת הקהילה, ודרכה בלבד. רשימה מרוכזת תועבר למדור הרישום בעירית חולון. רישום בעירייה ללא שיחה מקדימה אינו מבטיח רישום לגן.

מעוניינים/ות לשמוע עוד? כתבו לנו כאן <<<

מתי אפשר לבוא לראות?

אנחנו מקיימים ימים פתוחים סמוך למועד הרישום לגן. כניסה לגן לא תותר במועדים אחרים בהתאם לנהלי משרד החינוך.