מה מיוחד בגני תרבות עברית? 

גן קהילתי: משפחות הגן מקיימות קשרים חברתיים-קהילתיים של טיולים משותפים, מפגשים ועזרה הדדית. 

ההורים שותפים בארגון פעילויות משותפות למשפחות במסגרת הגן ובשעות הפנאי, כגון טיולי שבת, גינון קהילתי חודשי, איסוף וחלוקת מזון למשפחות נזקקות, מסיבות ואירועי לימוד וגיבוש.

חינוך לערכים יהודיים-פלורליסטיים ולערכי הציונות: ילדי/ות הגן זוכים לסיורי העשרה במסגרת "שישי תרבותי", חוג שבועי בנושא "גיבורי וגיבורות ישראל באים לגן/מילת השבוע", חשיפה למסורת במסגרת מפגשי בוקר ייחודיים, קבלות שבת עשירות, הבדלה שבועית וטקסי ראש חודש עברי- והכל מתוך גישה פתוחה המדגישה כי יש יותר מדרך אחת להיות יהודי/ה. 

הגן מחנך לסובלנות וקבלות האחר/ת, למגוון הסיפורים והמסורות היהודיות והישראליות, ושם דגש על שוויון בין המינים. 

הגן זוכה לליווי של קרן תל"י [תגבור לימודי יהדות] והתנועה ליהדות מתקדמת [רפורמית] ובפיקוח משרד החינוך ועיריית חולון.

גן קהילתי - במה זה מחייב?

במהלך השנה ההורים חותמים על תקנון משותף, אוספים דמי ועד מורחבים לטובת מימון פעילויות העשרה [במקרה של קושי כלכלי קיימת קרן מלגות], ומתנדבים כל משפחה על פי יכולתה וצרכי הגן בארגון, ייזום והובלת מיזמים קהילתיים בגן. כמו כן, ההסעות לגן הן על חשבון המשפחות.

אנו קוראים לכן, משפחות המזדהות עם החזון שלנו ומעורבות בחינוך ילדכם ושמוכנות לתרום לחיי קהילה, לבוא להתרשם מהגן הפסטורלי, מצוות הגן המנוסה וממשפחות הקהילה שלנו.

הגינה האקולוגית שלנו

האם ישנם תשלומים מיוחדים בגן?

לא. גני תל"י-תרבות עברית הם גנים עירוניים ממלכתיים ועל כן אין בהם תוספת תשלום. גם מיסי הוועד הנגבים כבכל גן מנותבים על פי העיקרון "חוויות במקום מתנות", היינו שאנו מעודדים הפחתה בצרכנות מיותרת.

משפחות המסלול נקראות לתת תרומה לקיום מעטפת המסלול, כל משפחה על פי יכולתה. ניתן לקרוא אודות תרומת שותפות חינוכית כאן >>>

איך נרשמים?

עקב הביקוש הגואה, תינתן עדיפות למשפחות ממשיכות [אחים ואחיות בוגרי הגן או כיתת תרבות עברית], משפחות חברות בקהילת קודש וחול בחולון [הקהילה הרפורמית], משפחות המעוניינות להירשם למסלול החינוכי ההמשכי [בית הספר] ומשפחות הזקוקות לצהרון. 

הרישום יתבצע לאחר שיחת תיאום ציפיות עם רבת הקהילה או עם מנהלת הקהילה, ודרכן בלבד. רשימה מרוכזת תועבר למדור הרישום בעירית חולון. רישום בעירייה ללא שיחה מקדימה אינו מבטיח רישום לגן.

מתי אפשר לבוא לראות?

לקראת תקופת הרישום לגני עירייה (ינואר-פברואר), מתקיימים ימים פתוחים בגנים.
פספסת את היום הפתוח? הביקור בגן יתקיים בתיאום מראש בלבד עם מנהלת הקהילה, ומותנה בהסכמת מנהלת הגן ובהתאם לשיקוליה הפדגוגיים והמקצועיים.
לפרטים: מנהלת החינוך והקהילה – הדס פסטר-בכר
HOLON.KEHILA@GMAIL.COM
052-8967510

לקראת שנה"ל תשפ"ב יתקיים ערב מתעניינים.ות ביום שלישי 5.1.20 בשעה 20:30 בזום, לקבלת הלינק יש לפנות להדס במייל או בהודעה.