ועד מנהל

נדב מיארה, יושב ראש

נשוי לרבקה ואב לזהר, לאריאל ולשירה. נולדתי בחולון וגרתי בה רוב שנותי. בעל תואר ראשון במשפטים ובבלשנות. אני מייצג תובעים בתביעות ייצוגיות בנושאים של חברה, כלכלה וצרכנות.

אנחנו חברים בקהילת קודש וחול משנת 2016. היחס לדת במשפחה שלי מגוון. הגענו לקהילה כשחיפשנו עבור בתנו זהר גן בחינוך הממלכתי, שהילדים בו מחונכים לסובלנות וקבלת האחר, ונחשפים לערכים של יהדות ליברלית. מצאנו את עצמנו בקהילה מגוונת של אנשים שמגלים מעורבות ואכפתיות רבה כלפי הזולת – בקהילה, בעיר ובישראל. טוב לדעת שיש על מי להישען מחוץ למעגל המשפחתי, ועם מי לנהל חיי קהילה שמקדמים את השאיפה לשוויון ולמימוש הזכות של כל אדם לכתוב את סיפור חייו.

גדעון בורקט, חבר ועד

עוסק בעיצוב גרפי. נשוי למיכל ואב לעמית ונוגה. לקהילה הצטרפנו בשנת 2012 כשחיפשנו מסגרת חינוכית טובה יותר לבן הבכור שלנו. זה היה המחזור הראשון של גן תרבות עברית, והכל היה מאוד ראשוני מאתגר ומעניין. באנו בשביל החינוך נשארנו בגלל הקהילה. בשנת 2016 סגרנו את המעגל כאשר נוגה הצטרפה לכיתה א' של תל״י בניצנים. חבר בועד משנת 2017.

רון ניימרק, חבר ועד

נשוי לדניאלה ואבא לטליה, אורי ויעל. מנהל קריאטיב בחברת שיווק.
יעל הקטנה שלי בוגרת מסלול תל״י בניצנים. אני מתחבר לגישה הפלורליסטית שמציעה היהדות הרפורמית הגם שאיני אדם מאמין בעצמי

נטלי סבירסקי, חברת ועד

נשואה לגיא ואמא לדניאלה ונוגה. פסיכולוגית קלינית במקצועי. הגענו למסלול כי חיפשנו מערכת חינוכית שתשקף את התפיסה התרבותית שלנו, שתדגיש את השיוויון והחופש ושתהיה קהילה בתוך עיר גדולה.

מרי ציון, חברת ועד

עליתי ארצה בשנת 1991 מבריה"מ, גדלתי ולמדתי בחולון, גרה בה מאז ואוהבת את העיר.

עוסקת ביעוץ משפטי בדיני עבודה ויעוץ ארגוני והדרכה. אוהבת אנשים, טבע, אוכל, ריקוד וטיולים בארץ ובחו"ל.

בת זוג לדודו, ואמא לבארי, אסיה וטבע. הצטרפנו לקהילת קודש וחול ומסלול תל"י תרבות עברית כאשר בכורנו הגיע לגיל גן חובה, בשנת 2017. חיפשנו להרגיש קהילה וחיפשנו חינוך ערכי מתקדם, וזה בדיוק מה שמצאנו.

מאז הספקתי להתאהב באנשים הנפלאים שבקהילה, באירועים הקהילתיים שהפכו כבר למסורת, במיזמים השונים והיפים שנולדים כל הזמן במסלול ובקהילה, ביכולת של כולנו לייצר קהילה בתוך עיר (למרות שאנחנו מפוזרים על פני כל חולון).

לאחר 4 שנים של עשיה בוועדי ההורים והנהגת ההורים של המסלול החינוכי של הקהילה, בחרתי להצטרף לועד המנהל בשנת 2021 על מנת להמשיך ולעשות למען הקהילה שלנו ולהמשיך ולבנות קהילה חזקה ומגובשת, שתזכה בסופו של יום לבית ספר תרבות עברית בעיר ולבית קהילה.

נטע אילנה אראל, חברת ועד

בת הזוג של אריה ואמא של רני בן ה-5 ודן בן ה-3. אדריכלית, עוסקת בבנייה ציבורית, מבני מגורים ועיצוב פנים.

אחרי כמה שנים בהן שמענו ממשפחה וחברים שבחים על פעילות הקהילה ועם עלייתו של רני הבכור שלנו לגן עירייה, הצטרפנו בהתרגשות למסלול תרבות עברית ולקהילת קודש וחול. הציפיות מומשו במלואן. ילדינו זוכים למסלול חינוכי שחושף אותם לערכים פלורליסטים וליברליים, לתרבות יהודית ישראלית על כל גווניה, למשמעות של ערבות הדדית וקיום קשרי קהילה. אנחנו נהנים מהקשרים הקהילתיים העוטפים, מההיצע הנהדר של פעילויות מגוונות וייחודיות וגם מההרגשה שאנחנו חלק ממשהו קצת יותר גדול.

מהרגע הראשון בחרתי להיות פעילה  במסגרת של ועדי הגנים מתוך הבנה של חשיבות השיח עם הצוות החינוכי והמעורבות ההורית. מצאתי את עצמי נשאבת לתוך הפעילות מתוך רצון להיות חלק משמעותי בעשייה של הקהילה ולקדם את ערכיה ופעילותה.

אילן שופט, גזבר

יליד 1959, נשוי ואבא לשני בנים, סבא לנכדה ו – 2 נכדים. נולד וגדל בחולון, בוגר שבט הצופים ארנון, ובמסגרת גרעין נח"ל היה ממקימי קיבוץ קדרים בצפון.

פנסיונר המתנדב במסגרת קופ"ח מכבי ועד לאחרונה במרכז שיקום יפו.

פעיל בקהילת "קודש וחול" מחודש פברואר 2020.

ועדת קהילה

ענת רובין גזית, חברת ועד

נשואה לדניאל ואמא של תמרה אלונה ומותק. עובדת סוציאלית במרכז הורים וילדים בעיר. 

לקהילה הצטרפנו לפני כשלוש וחצי שנים כשחיפשנו קהילה רפורמית באזור. החיבור היה טבעי עבורנו ולפי כשנתיים עברנו מבת ים לחולון כדי להשתלב גם במסלול החינוכי.

הייחוד של הקהילה בעיני הוא במגוון החיבורים שהיא מאפשרת לחבריה (בוטיק גוריון, קבלות שבת, חגים, כיבודי לידה ואבלות ועוד) ובפתיחות לרעיונות חדשים. אני שמחה שהמשפחה שלנו נמצאת ושותפה במרחב חברתי- קהילתי צומח, מכבד, אכפתי ותורם. אני מאחלת לחיזוקי הקשרים בתוך הקהילה וביסוס מעמדה הפיזי והרוחני בעיר. בעיני, כדי להיות חלק מקהילה יש צורך בעשייה ולכן בחרתי להצטרף לוועד הקהילה לפני כשנה.

נציגות הורים מסלולית

רלי קצב, חברת ועד

אמא יחידנית לתהל, בת ה 7. את שנות התבגרותי העברתי בחולון, ואחרי כמעט שני עשורים של שוטטות ברחבי הארץ, חזרתי הנה לפני כ 7 שנים. 

בהכשרתי אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, מקצוע שהוא גם דרך חיים. רוב חיי הבוגרים אני עוסקת בשינוי חברתי, בחייהם.ן של א.נשים, קבוצות וקהילות. היום אני עובדת עם נשים ונערות במעגלי החיים, מלווה בהורות ומכשירה נשות טיפול וחינוך במגוון ארגונים ומסגרות. 

ב 2016 כשתהל ביתי, נכנסה לגן עירוני, חיפשתי עבורה משהו קצת אחר. רציתי משהו שישתלב בצורך שלנו למצוא חיי קהילה ותחושת שייכות גם בתוך העיר. חיפשתי חינוך שישתלב עם הערכים שלנו בבית- שאיפה לשוויון מגדרי, שיח פלורליסטי, ערבות הדדית לצד עיסוק ביהדות, בתרבות בזהות. את כל אלה מצאנו במסלול תל"י ובקהילת קודש וחול. החברות בוועד מאז 8/2019 היא עבורי עוד דרך להיות מושקעת במה שבאמת חשוב לי בחיים: המשפחה והקהילה בה אני חיה. 

אורלי אורן – קולבינגר

בת 38, אמא של יהב, אופק (עולים ל-ד') ורומי (עולה לטרום חובה), ובת הזוג של אלעד.

דר' למשפטים וחברת סגל בכיר במכללת ספיר.

משפחתנו הצטרפה למסלול בפועל לפני כשנה לאחר ששבנו לישראל בתום שהות ממושכת בארה"ב. לא היה לנו ספק שמסלול תל"י והקהילה יהיו ה-מקום עבורנו ואכן הפך לנו לבית. במהלך השנה האחרונה התוודעתי לתפקידה החשוב של הנהגת ההורים המסלולית, ובכוחה לתת הן מענה שוטף והן להוציא לפועל תהליכים ארוכי טווח לטובת הילדות.ים ומשפחות המסלול בגנים ובבית הספר.

ארצה לתרום למנהיגות ההורים המסלולית מיכולותיי האישיות והמקצועיות ומניסיוני בתהליכים ארגוניים, לשם פיתוח, עיצוב וקידום מטרות המסלול תוך תיאום ותיווך בין הא.נשים והגופים הרלוונטיים. אשמח להצטרף לעבודה הקשה שנעשתה עד כה ותיעשה עוד בעתיד כדי לשמר את ההישגים הקיימים ולקחת את המסלול שלנו קדימה.