ועד מנהל

נדב מיארה, יושב ראש

נשוי לרבקה ואב לזהר, לאריאל ולשירה. נולדתי בחולון וגרתי בה רוב שנותי. בעל תואר ראשון במשפטים ובבלשנות. אני מייצג תובעים בתביעות ייצוגיות בנושאים של חברה, כלכלה וצרכנות.

אנחנו חברים בקהילת קודש וחול משנת 2016. היחס לדת במשפחה שלי מגוון. הגענו לקהילה כשחיפשנו עבור בתנו זהר גן בחינוך הממלכתי, שהילדים בו מחונכים לסובלנות וקבלת האחר, ונחשפים לערכים של יהדות ליברלית. מצאנו את עצמנו בקהילה מגוונת של אנשים שמגלים מעורבות ואכפתיות רבה כלפי הזולת – בקהילה, בעיר ובישראל. טוב לדעת שיש על מי להישען מחוץ למעגל המשפחתי, ועם מי לנהל חיי קהילה שמקדמים את השאיפה לשוויון ולמימוש הזכות של כל אדם לכתוב את סיפור חייו.

גדעון בורקט, חבר ועד

עוסק בעיצוב גרפי. נשוי למיכל ואב לעמית ונוגה. לקהילה הצטרפנו בשנת 2012 כשחיפשנו מסגרת חינוכית טובה יותר לבן הבכור שלנו. זה היה המחזור הראשון של גן תרבות עברית, והכל היה מאוד ראשוני מאתגר ומעניין. באנו בשביל החינוך נשארנו בגלל הקהילה. בשנת 2016 סגרנו את המעגל כאשר נוגה הצטרפה לכיתה א' של תל״י בניצנים. חבר בועד משנת 2017.

רלי קצב, חברת ועד

אמא יחידנית לתהל, בת ה 7. את שנות התבגרותי העברתי בחולון, ואחרי כמעט שני עשורים של שוטטות ברחבי הארץ, חזרתי הנה לפני כ 7 שנים. 

בהכשרתי אני בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית, מקצוע שהוא גם דרך חיים. רוב חיי הבוגרים אני עוסקת בשינוי חברתי, בחייהם.ן של א.נשים, קבוצות וקהילות. היום אני עובדת עם נשים ונערות במעגלי החיים, מלווה בהורות ומכשירה נשות טיפול וחינוך במגוון ארגונים ומסגרות. 

ב 2016 כשתהל ביתי, נכנסה לגן עירוני, חיפשתי עבורה משהו קצת אחר. רציתי משהו שישתלב בצורך שלנו למצוא חיי קהילה ותחושת שייכות גם בתוך העיר. חיפשתי חינוך שישתלב עם הערכים שלנו בבית- שאיפה לשוויון מגדרי, שיח פלורליסטי, ערבות הדדית לצד עיסוק ביהדות, בתרבות בזהות. את כל אלה מצאנו במסלול תל"י ובקהילת קודש וחול. החברות בוועד מאז 8/2019 היא עבורי עוד דרך להיות מושקעת במה שבאמת חשוב לי בחיים: המשפחה והקהילה בה אני חיה. 

ענת רובין גזית, חברת ועד

נשואה לדניאל ואמא של תמרה אלונה ובובה. עובדת סוציאלית במרכז הורים וילדים בעיר. 

לקהילה הצטרפנו לפני כשלוש וחצי שנים כשחיפשנו קהילה רפורמית באזור. החיבור היה טבעי עבורנו ולפי כשנתיים עברנו מבת ים לחולון כדי להשתלב גם במסלול החינוכי.

הייחוד של הקהילה בעיני הוא במגוון החיבורים שהיא מאפשרת לחבריה (בוטיק גוריון, קבלות שבת, חגים, כיבודי לידה ואבלות ועוד) ובפתיחות לרעיונות חדשים. אני שמחה שהמשפחה שלנו נמצאת ושותפה במרחב חברתי- קהילתי צומח, מכבד, אכפתי ותורם. אני מאחלת לחיזוקי הקשרים בתוך הקהילה וביסוס מעמדה הפיזי והרוחני בעיר. בעיני, כדי להיות חלק מקהילה יש צורך בעשייה ולכן בחרתי להצטרף לוועד הקהילה לפני כשנה.

יונתן נבו אביטבול, חבר ועד

בן 33, נשוי לטל ואב לאור ולעוז. משרת במערכת הביטחון. בעל תואר ראשון במזרח תיכון ויחסים בינלאומיים ולומד לתואר שני בדיפלומטיה וביטחון.
בקהילה אני עוסק בראש ובראשונה בליווי תהליכים אסטרטגיים, ובקשר עם תורמים וקהילות בחוץ. מלמד  יהדות  במסגרות בוגרים של מדרשות ומכינות.

סמדר ביליק, חברת ועד

נשואה לאיליה ואמא ליונתן, שלומד בבית הספר ניצנים במסלול תרבות עברית, ולרוני, שילמד במסלול בעתיד הלא הרחוק!

גדלתי בתנועה הרפורמית החל מבת המצווה שלי, ומאז הייתי חברה בקהילה בכל מקום שבו גרתי. לחולון עברנו בשנת 2016, והצטרפנו לקהילת קודש וחול.

למדתי חינוך, אמנות ויהדות, וכיום אני עובדת בתנועה הרפורמית במחלקת ישראל-תפוצות, ואחראית על קידום הקשרים בין קהילות בישראל לבין קהילות ברחבי העולם. בנוסף אני עוסקת בהנחיית תפילות ושיעורים, במסגרת הקהילה והתנועה.

אני מרגישה שבקהילה מצאנו מעגלי שייכות ותמיכה ברבדים השונים של החיים - מבחינה חינוכית, חברתית, יצירתית, רוחנית, אינטלקטואלית ועוד - ומודה מאוד על האפשרות להיות שותפה לכל אלה.

ועדת כספים

אילן שופט, גזבר

יליד 1959, נשוי ואבא לשני בנים, סבא לנכדה ונכד. נולד וגדל בחולון, בוגר שבט הצופים ארנון, ובמסגרת גרעין נח"ל היה ממקימי קיבוץ קדרים בצפון.

פנסיונר המתנדב במסגרת קופ"ח מכבי ועד לאחרונה במרכז שיקום יפו.

פעיל בקהילת "קודש וחול" מחודש פברואר 2020.

שלמה פסטר

יליד גרמניה להורים ניצולי שואה. יחד עם הורי עלינו לארץ בשנת 1948 והתיישבנו בעיר רמלה ששוחררה ב"מבצע דני".
נשוי ללאה + 2  וסבא לנכדים.
בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

מתפקד כגזבר קהילת קודש וחול מאוגוסט 2015.